عمومی

۱۰ شرکت تولید کننده قطعات خودرو در جهان که انقلاب کردند!

به این مقاله امتیاز دهید

انقلاب صنعتی در جهان موجب استفاده روز افزون مردم از ماشین‌های مختلف برای انجام کارهای روزانه شده است. امروزه خودروها نیز که در دسته ماشین‌ها می‌گیرند، جزوی از زندگی مردم شده‌اند. حضور پر رنگ اتومبیل در زندگی، سبب رواج بازار رقابت بین شرکت های تولید قطعات خودرو می‌شود. این شرکت‌‌ها سعی دارند جزو بهترین شرکت‌های تولید کننده لوازم یدکی خودرو در دنیا باشند و همین امر باعث به جود آمدن بهترین شرکت‌ های تولید قطعات خودرو شده است.

استفاده بیش از پیش مردم از خودرو و متعاقبا قطعات خودرو در ایران و جهان، ما را بر آن داشت که این مطلب را بنویسیم. در ادامه قصد داریم لیست شرکتهای تولید کننده قطعات خودرو را که جزو بهترین و معتبرترین شرکت‌های فعال در این زمینه هستند با همکاری نمایندگی محصولات atc ارائه دهیم.

تولید کننده قطعات خودرو

۱: شرکت دنسو (DENSO)

شرکت دنسو یک شرکت تولید کننده لوازم یدیکی خودرو است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر کاریا در کشور ژاپن قرار دارد، اما ۲۱۱ کارخانه آن برای تولید سیستم‌های حرارتی الکتریکی و الکترونیکی در ۳۵ کشور مختلف دنیا قرار گرفته‌اند.

درآمد شرکت دنسو در سال ۲۰۱۹ نیم درصد افزایش یافته و به مبلغی معادل ۴۸ میلیارد دلار رسیده است. دنسو یکی از بهترین شرکت های تولید قطعات خودرو در جهان به شمار می‌رود.

۲: شرکت رابرت بوش ( BOSCH)

شرکت بوش که برای نخستین مرتبه توسط فردی به نام رابرت بوش در یکی از شهرهای آلمان تاسیس شد، امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین شرکت‌های تولیدی در جهان شناخته می‌شود.
دفتر مرکزی این شرکت در یک شهر نسبتا کوچک به نام گرلینن در کشور آلمان قرار دارد، اما بوش توانسته است در ۶۰ کشور مختلف، ۴۴۰ شرکت زیر مجموعه تشکیل دهد.

فعالیت شرکت بوش تنها در یک عرصه خلاصه نمی‌شود، بلکه این شرکت در چهار زمینه فناوری صنعتی، راه حل‌های حمل‌ونقل، انرژی و کالاهای مصرفی فعال است. بیش از %۶۰ از کل درآمد این شرکت از بخش راه حل‌های حمل‌ونقل به دست می‌آید.

بوش در بخش راه حل‌های حمل‌ ونقل به تولید سیستم‌های دیزلی، سیستم کنترل شاسی، باتری، سیستم‌های مولتی میدیا و سیستم‌های مربوط به فرمان خودرو مانند کاسه نمد میل سوپاپ می‌پردازد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ مبلغی مازاد بر ۷۷ میلیارد دلار فروش داشته است.

۳: شرکت کنتیننتال (CONTINENTAL)

این شرکت در آلمان تاسیس شد و اکنون دفتر مرکزی آن در شهر هانوفر این کشور قرار دارد. ۵۴۴ شرکت وابسته به کنتیننتال در ۶۰ کشور دنیا قرارگرفته‌اند و درآمد آن در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۴۴۰۴ میلیون یورو بوده است.
کنتیننتال در زمینه تولید قطعاتی مانند سیستم‌های ایمنی، سیستم ترمز، قطعات مربوط به شاسی و بخش‌های محرک آن فعالیت می‌کند.

۴: شرکت مگنا ( MAGNA)

این شرکت بزرگ کانادایی قطعات مورد نیاز خودروسازان بزرگی را مانند BMW، فورد، فولکس واگن، تسلا، جنرال موتور و تویوتا تامین می‌کند. مگنا ۹۱ مرکز تولیدی، مهندسی و فروش در ۲۸ کشور دنیا دارد.

درآمد مگنا در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۱ میلیارد دلار بوده است. این شرکت قطعاتی را مانند آینه، صندلی، سیستم‌های الکترونیکی و قطعات تزئینی تولید می‌کند و در اختیار خودروسازان برتر دنیا قرار می‌دهد.

۵: شرکت ضد اف (ZF Frederischhaven AG)

تولید کنندگان قطعات خودرو

دفتر اصلی این شرکت فناوری جهانی، در شهر فریدریشسهافن آلمان واقع شده است. این شرکت در ۴۰ کشور، ۱۲۰ مرکز متعلق به خود دارد. ضد اف با خرید شرکت آمریکایی WAPCO بخش راه‌ حل‌های ایمنی و فنی کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را نیز در دست گرفته است.

ضد اف در ساخت گیربکس مهارت ویژه‌ای دارد و جزو بهترین شرکت های تولید قطعات خودرو است. از دیگر محصولات این شرکت میتوان به سیستم‌ فرمان، متعلقات شاسی و تعلیق و ایمنی اشاره کرد.
درآمد ضد اف در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۱۷۳۹۰میلیون یورو بوده است.

۶: شرکت آیسین سیکی (Aisin Seiki)

این شرکت بزرگ ژاپنی جزو شرکت های تولید قطعات بدنه خودرو به شمار می‌آید. این شرکت ۲۱۱ مرکز فعال در سراسر دنیا دارد که آن‌ها را از طریق شبکه جهانی خود پشتیبانی می‌کند. آیسین سیکی در چهار حوزه شاسی، بدنه، سیستم ترمز و قطعات پیشرانه فعالیت دارد.

گیربکس‌های تولید شده در این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند. درآمد آیسین سیکی در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳۹۰۸.۹ میلیارد پوند بوده است.

۷: شرکت گودیر (GOODYEAR)

این شرکت جزو شرکت‌ های تولید قطعات پلاستیکی خودرو است و در زمینه تولید لاستیک خودرو تخصص دارد. گودیر به عنوان یک شرکت آمریکایی شناخته می‌شود و دفتر مرکزی آن در شهر اکرون قرار دارد.

شرکت گودیر با تولید لاستیک‌های باکیفیت در سراسر دنیا فعالیت دارد و ۴۷ مرکز تولید در مکان‌های مختلف ایجاد کرده است. درآمد این شرکت را در ۲۰۱۹ حدود ۱۵ میلیارد دلار برآورد کرده‌اند.

۸: شرکت فاورسیا (FAURECIA)

این شرکت فرانسوی تولید کننده لوازم یدکی خودرو در حومه غربی شهر پاریس قرار دارد و مراکز تولیدی آن در ۳۵ کشور دنیا قرار گرفته‌اند. درآمد حاصل از فروش جهانی فاورسیا در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۱۷۵۲۵میلیون یورو بود و توانست خود را در دسته بهترین شرکت های تولید قطعات خودرو در جهان جای دهد.

۹: شرکت لاستیک کوپر وپلاستیک ( COOPER TIRE)

این شرکت آمریکایی که از شرکت های تولید قطعات پلاستیکی خودرو است، در آمریکای شمالی قرار دارد، اما به سه قاره خدمات ارائه می‌دهد.
درآمد لاستیک کوپر در سال ۲۰۱۹ رقم ۲.۸ میلیارد دلار بوده است.

۱۰:شرکت ماریلی (MARELLI)

این تولید کننده لوازم یدکی خودرو، در کشور ژاپن قرار دارد و ۱۷۰ مرکز تولیدی آن در ۲۴ کشور دنیا قرار گرفته‌اند. ماریلی قطعات مورد نیاز مصرف‌کنندگان را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و توانسته است در ۲۰۱۹ به ۱۶ میلیارد دلار درآمد برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا