اخبار خودروگروه های خودروسازی

خودرو در بورس تا ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر به فروش می‌رسد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از آنجاکه میزان عرضه و تقاضای خودرو متناسب نیست بنابراین با عرضه خودرو در بورس، این امکان وجود دارد برخی خودروها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رود.

خودرو در بورس تا ۲۰۰ میلیون تومان گرانتر به فروش می‌رسد

لطف اله سیاه کلی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره عرضه خودرو در بورس، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت، باید به جای استفاده از بورس برای عرضه خودرو سامانه‌ای مجزا متناسب با شرایط این کالا ایجاد می‌کرد که متاسفانه علیرغم تمای وعده‌ها سامانه‌ای برای عرضه خودرو ایجاد نشد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هرچند عرضه در بورس شفافیت به دنبال دارد اما افزایش قیمت خودرو که ناشی از فروش مزایده‌ای این کالا در بورس است به جیب چه کسی می‌رود؟ چرا این پول از جیب مردم برداشته می‌شود و به دست دلالان یا واسطه‌گران می‌رسد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: بورس برای عرضه خودرو نیست و در هیچ یک از کشورها نیز خودرو در بورس عرضه نمی‌شود زیرا بورس محل عرضه کلان است و محل تک فروشی نیست، وزیر صمت پاسخ دهد اگر بورس محل مناسبی برای عرضه است چرا کالایی مانند سیب‌زمینی را در آن عرضه نمی‌کنند؟! باید به این پرسش پاسخ داده شود که این خروجی‌های ناب از کدام عطاری بیرون می‌آید؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا