عمومی

تمام چیزهایی که درباره ساندرو و ساندرو استپ وی باید بدانید!

شرکت بزرگ خودروسازی فرانسوی رنو، در سال ۲۰۰۷ برای اولین بارسری جدیدی از خودروهای خود را به نام ساندرو به بازار معرفی کرد. ساندرو و ساندرو استپ وی خیلی زود توانستند جایگاه مناسبی در فهرست پرفروش‌ترین‌ها برای خود پیدا کنند و به عنوان یک خودرو خانوادگی محبوب شناخته شدند. اکنون با پایان سال ۲۰۲۰ و همگام با معرفی نسل سوم خودروهای ساندرو، تصمیم گرفتیم کمی بیشتر با ساندرو و ساندرو استپ وی و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شویم؛ پس ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید!

رنو، پیشگام در رفع نیازهای مشتری

در نسل سوم ساندرو و ساندرو استپ وی طراحی فضای داخلی و خارجی خودرو تغییرات جذابی داشته است. علاوه بر ظاهر زیبا، تلاش رنو برارتقاء ویژگی‌های ایمنی و در عین حال معقول نگه داشتن قیمت خودرو نیز قابل توجه است. رنو در طراحی سری ساندرو هدف خود را ارائه خودرویی کاربردی با بهترین تجهیزات و در بهترین قیمت بیان می‌کند.

ساندرو و ساندرو استپ وی

 از همین رو نسل سوم ساندرو با طراحی متفاوت، تجهیزات و ویژگی‌های ایمنی جدید، موتور جدید بنزینLPG، دنده اتوماتیک و دستی و آپشن‌های مختلفی مانند سانروف شیشه‌ای برقی تلاش می‌کند تعریف جدیدی از خودرو کاربردی مدرن به مشتریان خود ارائه کند.

برتری رنو در تامین نیازهای مشتریان با انواع تجهیزات و دربهترین قیمت، ویژگی ثابت شده این برند است! مشتریان ساندرو ازفضای داخلی و راحتی بیشتری برخوردار خواهند شد بدون اینکه اصول ایمنی و قابلیت اطمینان از بین برود.

قطعات یدکی رنو ساندرو

اگر آنچه شما را درباره ساندرو و ساندرو استپ وی به تردید می‌اندازد نگهداری و قطعات اصلی رنو ساندرو است، دیگر نگران نباشید! با وجود نمایندگی‌ها و واردکنندگان معتبر رنو و خدمات فروش آنلاین، معاینه فنی و سرویس خودرو، نگهداری و خرید قطعات و لوازم جانبی ساندرو کار دشواری نخواهد بود. درادامه باهم نگاهی کوتاه می‌اندازیم به اصلی‌ترین قطعات یدکی رنو ساندرو.

فیلتر روغن

همانطور که از نام آن مشخص است، وظیفه فیلتر روغن زدودن ذرات، سیالات و آلودگی‌ها از روغن خودرو است. همیشه مراقب باشید از فیلتر روغن باکیفیت برای خودرو خود استفاده کنید. فیلتر بی‌کیفیت می‌تواند به موتور خسارات جدی وارد کند. دربرخی فیلترهای بی‌کیفیت پوشش فیلتر زنگ می‌زند که نتیجه آن بروز شکاف در پوشش و ایجاد کمپرس در موتور خواهد بود.

زمان تعویض فیلتر روغن به روغن موتور مصرفی شما بستگی دارد. اگر ازروغن ۵۰۰۰ کیلومتری استفاده کنید، می‌توانید پس از دو بار تعویض روغن برای تعویض فیلتر روغن اقدام کنید در حالی که اگر از روغن ۲۰۰۰۰ کیلومتری استفاده کنید بهتراست با تعویض روغن فیلتر روغن را هم تعویض کنید. فیلتر روغن ساندرو با قیمت و کیفیت مناسب در بسیاری از وبسایت‌های فروش قطعات اصلی رنو ساندرو به فروش می‌رسد.

دسته موتور

دسته موتور قطعه‌ای است که وجود آن برای نگه داشتن موتور خودرو درجای خود ضروری است. عمرمفید دسته موتور در حالتی که از خودرو به طور صحیح استفاده کنید حدود ۵ تا ۷ سال بوده و در صورت فرسودگی یا آسیب باید سریعا آن را تعویض کنید. درست مانند هرخودرو دیگر دسته موتور ساندرو نیز متناسب با مدل بدنه و موتور این خودرو ساخته می‌شود و باید دسته موتور مخصوص به آن را خریداری کنید.

کیت تسمه تایم

تسمه تایم قطعه‌ای بسیار مهم ازموتور خودرو است که وظیفه انتقال گشتاور تولیدی توسط موتور به قسمت‌های دیگر از جمله میل سوپاپ‌ها و پمپ آب را بر عهده دارد. حتی یک اختلال کوچک در کارکرد تسمه تایم و سیستم تایمینگ خودرو اثرات منفی قابل توجهی برعملکرد موتور خواهد داشت.

ساندرو

کیت تسمه تایم شامل تسمه تایم، هرزگرد، تسمه سفت کن و پیچ پولی میل لنگ است که بهتر است هرچهار سال یک بار (یا پس از هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر پیمایش) نسبت به تعویض آن اقدام کنید. استفاده از قطعات غیراصلی یا تقلبی کیت تسمه دینام ساندرو می‌تواند موجب بروز آسیب در موتور شود، پس حتما دقت کنید که قطعات یدکی رنو ساندرو را از مراکز معتبر خریداری کنید.

کیت لنت ترمز چرخ جلو

بی‌توجهی به سیستم ترمز خودرو و کارکرد آن علاوه بر خسارات مالی باعث به خطر افتادن جان سرنشینان خودرو نیز می‌شود. درکناره‌های هرکدام از چرخ‌های جلو خودرو، دوعدد لنت قرارداده شده است. زمانی که راننده پدال ترمز را می‌فشارد، لنت‌های چرخ‌ جلو از دو طرف به دیسک چرخ فشرده می‌شوند تا اصطکاکی که میان لنت‌ها و دیسک‌های چرخ به وجود می‌آید باعث کاهش سرعت خودرو شود. بخش کناری لنت که در مجاورت دیسک چرخ قرار می‌گیرد را از مواد آلی مانند شیشه، لاستیک یا رزین می‌سازند تا بتواند حرارت بالایی که دراثر اصطکاک ایجاد می‌شود را تحمل کند.

حتما درهرسرویس دوره‌ای به بررسی لنت ترمز خود توجه کنید تا در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کیت کامل کلاچ

دیسک و صفحه کلاچ یکی از اصلی‌ترین قطعات در سیستم انتقال قدرت یک خودرو است. دیسک و صفحه کلاچ قطعات مصرفی به حساب می‌آیند و عمر مفید آن‌ها به شرایط و چگونگی رانندگی و طرز استفاده شما ازخودرو وابسته است. حالات اصلی کاربرد کلاچ یعنی قرار دادن پا بر روی پدال کلاچ، فشار آوردن به سیستم کلاچ، بکسل کردن یک خودروی دیگر و نیم کلاچ گرفتن به مرور زمن موجب می‌شود این قطعات دچار آسیب شوند یا نتوانند عمل انتقال گشتاور را به درستی انجام دهند. فراموش نکنید که کلاچ و دیسک خودرو باید همزمان با هم تعویض شوند.

کابل کلاچ

اگر تمایل به خرید ساندرو یا ساندرو استپ وی دنده دستی دارید، یکی دیگراز قطعاتی که باید به آن توجه کنید کابل کلاچ است. درخودروهای دنده دستی یک کابل از پدال به صفحه کلاچ متصل است. با فشرده شدن پدال کلاچ این کابل کشیده شده و سیستم کلاچ را به کار می‌اندازد.

عوامل مختلف زیادی می‌توانند باعث شوند کابل کلاچ آسیب ببیند یا ازتنظیم (رگلاژ) خارج شود. حتما هنگام خرید لوازم جانبی ساندرو دقت داشته باشید تا کابل کلاچ مناسب خودرو خود را بخرید.

سنسور دمای آب

سنسور دمای آب قطعه‌ای است که دمای مایع خنک‌کننده موتور را به واحد موتور و صفحه نمایشگرها گزارش می‌کند. این اطلاعات در واحد موتور برای تنظیم میزان پاشش انژکتور و آوانس جرقه استفاده می‌شوند. همچنین راننده می‌تواند روی صفحه نمایشگرها از وضعیت دمای مایع خنک‌کننده موتور مطلع شود. خرابی سنسور دمای آب باعث انتقال اطلاعات نادرست به واحد موتور و صفحه نمایشگرها و درنتیجه بروزمشکلاتی درعملکرد موتور، افزایش مصرف سوخت و ریپ زدن موتور می‌شود.

تسمه دینام

تسمه دینام از قطعات مهم سیستم تولید قدرت است که وظیفه دارد گشتاور تولید شده به وسیله موتور را به دینام، کمپرسور کولر و پمپ هیدرولیک فرمان منتقل کند. خرابی تسمه دینام آثار بسیاری خواهد داشت.

ساندرو و ساندرو استپ وی

 با خرابی تسمه دینام برق مورد نیاز خودرو تامین نمی‌شود و پس ازمدت زمان کوتاهی خودرو از حرکت می‌ایستد، سیستم تهویه مطبوع (کولر) به دلیل عدم عملکرد کمپرسور کولر از کار می‌افتد و فرمان خودرو هم به علت عدم انتقال گشتاور به پمپ هیدرولیک به شدت سفت می‌شود.

تسمه دینام نیز مانند تسمه تایم باید هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر یا هر چهار سال یک بار تعویض شود تا از بروز خسارات و مشکلاتی که در اثر خرابی آن به وجود می‌آیند جلوگیری شود.

با رنویار، حتی لحظه‌ای مکث نکنید

ساندرو با طراحی زیبا و مدرن خود خودرویی جوان پسند و درعین حال انتخابی عالی برای خانواده‌هاست. اگر ساندرو انتخاب شماست، نگران قطعات یدکی اصل آن نباشید، رنویار با واردات قطعات یدکی اصل رنو از کشور فرانسه، این دغدغه ذهنی را کاملا برای شما رفع کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا