پیشنهاد سردبیر

آیا شاهین ارزش خرید دارد؟

به گزارش ایرانی کار به نقل از سایپا نیوز، یکی از اعضای هیئت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در خصوص خودرو شاهین سایپا، اظهار نظر بسیار مثبتی داشته و این خودرو را از جهات بسیاری قابل رقابت با محصولات و نمونه های خارجی دانست.

این عضو هیئت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، خودروی شاهین سایپا را یک افتخار ملی دانسته و آن را نمونه ای قابل عرضه می داند.

محمد رضا سعادت، عضو هیئت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در این خصوص اظهار داشت: “خودروی شاهین قابل رقابت با محصولات خارجی است و این خودرو افتخار ملی محسوب می شود.”

بنابر اظهارات وی گروه صنعتی سایپا با طراحی این خودرو به لحاظ مشخصات ظاهری و فنی، توانسته یک محصول ایده آل، ایمن و مدرن متناسب با انتظارات خانواده های ایرانی تولید کند.

 وی در این خصوص توضیح داد: “بررسی خودرو شاهین نشان می دهد که این خودرو نسبت به محصولات متوسط جهانی سطح بالاتری دارد و در خاورمیانه و منطقه هم می تواند جایگاه خوبی به دست بیاورد.”

محمد رضا سعادت گفت: “من به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که گروه خودروسازی سایپا توانسته چنین خودرویی را طراحی و تولید کند، این اتفاق بزرگی است که بایستی به نحو شایسته اطلاع رسانی شود.”

همان طور که در مطالب قبلی نیز اشاره کردیم، خودروی شاهین سایپا به لحاظ تکنولوژی و مشخصات فنی در رده بالایی قرار گرفته است و البته اگر گیربکس اتوماتیک نیز به آن اضافه می شد، قابلیت آن را داشت تا در سطح جهانی به خودنمایی برسد. این خودرو می تواند در بازار داخلی بسیار پررونق بوده و در بازارهای خارجی، به ویژه کشورهای اطراف و خاورمیانه به فروش خوبی دست یابد.

خودروی شاهین، به لحاظ مشخصات ایمنی، با استانداردهای روز دنیا تطابق داشته و چنین چیزی یک دستاورد بزرگ و مهم برای گروه خودروسازی سایپا به حساب می آید.

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی تاکید کرد: “باید توجه داشت موفقیتی که در طراحی و تولید خودروی شاهین به دست آمده، در سخت ترین شرایط کشور بوده است. صنعت خودرو با تحریم های پیچیده ای روبرو است که اگر همت مهندسان ایرانی نبود، این صنعت با چالش های جدی تری مواجه شده بود.”

وی خاطر نشان ساخت: “گروه خودروسازی سایپا توانمندی های زیادی دارد که می تواند از آن برای توسعه و ایجاد خودروهای جدید استفاده کند.”

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی خاطر نشان ساخت: “شاهین می تواند با خودروهای خارجی رقابت کند چرا که این خودرو در سطح بالای استانداردی طراحی و تولید شده است.”

البته برای دیدن تاثیر کامل این خودرو بر بازار داخلی، باید کمی منتظر ماند تا تحویل پیش فروش های آن صورت گرفته و شاهد معامله این خودرو در بازار آزاد نیز باشیم. با عرضه این خودرو و تجربه کیفیت سواری آن، به حتم موج رضایت مندی از این محصول را در میان متقاضیان خرید خودرو و مشتریان حقیقی خواهیم دید.

به این ترتیب امید می رود تا انتقاداتی که همیشه در خصوص ایمنی خودروهای ایرانی و کیفیت ساخت و برخی امکانات آن ها وجود داشته، بسیار کمرنگ شده و مصرف کننده ایرانی به خودروهای داخلی اعتماد بیشتری پیدا کند.
نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

  1. متور ۸ سوپاپ ساینا رو گذاشتین رو بدنه برلیانس ۲۳۰ ادعا تون گوش فلک رو کر می کنه وای به روزی که ماشین الکتریکی خودران تولید (مونتاژ) کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا