اخبار خودرو

مراقب کلاهبرداری فروش خودرو ارزان قیمت باشید

در شرایطی که خودروها با قیمتی گزاف در بازار به عرضه گذاشته شده و پراید قیمتی را بر خود برچسب زده می‌بیند که پیشتر در رویاهایش نیز نمی‌گنجید، در برخی وب سایت‌ها کلاهبرداری فروش خودرو ارزان قیمت دیده می‌شود. با توجه به ناتوانی بخش بزرگی از جامعه از خرید کم امکانات‌ترین خودروهای موجود در بازار با قیمت گرانی که با خود یدک می‌کشند، وسوسه این قیمت‌های ارزان، غیرقابل انکار است.

با ایرانی کار همراه باشید.

کلاهبرداری فروش خودرو ارزان قیمت

اگر در میان آگهی‌های فروش خودرو، به ویژه خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان، کمی بگردید، با قیمت‌هایی تا یک سوم قیمت واقعی خودرو روبرو می‌شوید. این چیزی عجیب است که متاسفانه برخی از افراد را با وسوسه همراه ساخته و در آن لحظه تفکر لازم را از آن ها صلب می‌کند. چرا باید این خودرو تا این اندازه ارزان باشد؟

در تماس با یکی از فروشندگان می‌بینیم که با دریافت این مبلغ (به اندازه یک سوم ارزش واقعی خودرو)، اتومبیل را تحویل خواهد داد. اما سند زدن به چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ روز بعد موکول خواهد شد. در این فاصله چه اتفاقی می‌افتد؟

متاسفانه باید گفت که هرگز سندی به نام خریدار زده نخواهد شد و او به زودی به صورت فیزیکی نیز خودروی تحویلی خود را از دست خواهد داد. در این میان یک مالک واقعی وجود دارد که خودرو از وی به صورت اقساطی خریداری شده و به این شکل ارزان قیمت به خریدار بخت برگشته فروخته شده است. از آن جایی که واسطه کلاهبردار در این میان مبلغی (یک سوم مبلغ واقعی) را دریافت کرده و به قولی سود خود از این کلاهبرداری را کرده است، دیگر تعهدی به پرداخت اقساط به فروشنده اولیه نشان نداده و به کلی محو خواهد شد. با این حساب با عدم پرداخت به موقع اقساط، فروشنده برای بازپس گرفتن خودروی خود اقدام کرده و در این میان، مبلغی که به کلاهبردار پرداخت شده، از بین خواهد رفت.

توصیه می‌شود که به هیچ وجه این شکل از خرید خودرو را انجام نداده و تعویق سند خوردن به نام را جز در قالب فروش نمایندگی‌های مجاز کارخانه های خودروسازی و یا به هر شکلی که به صورت رسمی خودروساز طرف مقابل معامله شما باشد، نپذیرید.

به علاوه یک روش کلاهبرداری دیگر نیز وجود دارد. برخی افراد مدعی هستند که با دریافت مبلغی قادر به صفر کردن خلافی خودرو شما خواهند بود. در حالی که چنین چیزی به هیچ وجه صحت نداشته و هیچ راهی جز پرداخت خلافی وجود نخواهد داشت.

حتما بخوانید:

استعلام ریز خلافی خودرو با کد ملی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا