پیشنهاد سردبیر

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری و مدارک لازم

با توجه به گسترش بیماری کرونا و استفاده بیش از پیش مردم، از وسایل نقلیه شخصی برای جلوگیری از افزایش سرایت بیماری، و پایین آوردن احتمال افزایش مبتلایان، خرید طرح ترافیک بازار داغ تری نسبت به قبل پیدا کرده است. در این میان خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز برای انجام کار خود، نیاز به استفاده از این طرح دارند. بنا بر گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبرنگاران زین پس می‌توانند برای دریافت سهمیه طرح ترافیک خود اقدام کنند.

مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری

زمان ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه آغاز و تا تاریخ  ۳۰ فروردین ماه اعلام شده بود، که به تازگی این تاریخ برای تسهیل امور خبرنگاران محترم تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شده است و با داشتن این مجوز، می‌توانند در محدوده طرح ترافیک رفت و آمد داشته باشند.

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری

پیش از این درباره طرح ترافیک جانبازان و طرح ترافیک پزشکان خواندیم، اینک ببینیم طرح ترافیک خبرنگاران چگونه است؟ فرآیند ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری چیست؟ خبرنگاران می‌توانند پس از ورود به سامانه تهران من، در قسمت نام­­­­­­‌‌‌‌‌ ونام خانوادگی اسم خود را ثبت کرده و سپس در مرحله بعد و با تأیید خبرنگار هستم، با ارایه مدرک خبرنگاری خود، سهمیه خود را دریافت کنند.

مدارک لازم برای طرح ترافیک خبرنگاری

مدارک لازم برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاری شامل موارد زیر می‌شود:

  • مدارک هویتی: تصویر شناسنامه، کارت ملی و سند سبز مالکیت خودرو سواری به نام خود شخصی متقاضی یا همسر
  • معرفی نامه: اگر از انجمن­ها و یا سازمان­ها معرفی نامه قابل قبول با مهر و امضاء مدیر مربوطه دارید، آن را درسامانه بارگزاری کنید. در غیر اینصورت نام رسانه خود را وارد کنید.
  • سمت: سمت خود را در آن سازمان یا رسانه وارد کنید.
  • بیمه خبرنگاری  یا ۱۰ اثر خود: ۱۰ مورد از آثار خود مربوط به ۶ ماهه پایانی سال  ۱۳۹۹ یا لیست بیمه نامه معتبر خود را با مهر و امضاء مدیرمسئول در سامانه تهران من بارگذاری کنید.

از دست ندهید: دریافت ریز خلافی خودرو با پلاک

قیمت طرح ترافیک خبرنگاری      

براساس مصوبه شورای شهر تهران، فقط برای تعداد محدودی از اصحاب رسانه مجور ورود به طرح ترافیک خبرنگاران تخصیص داده می‌شود که این تعداد شامل  ۲۱۰۰ نفر از میان ۵۵۰۰ نفری است که تاکنون در سامانه تهران من اقدام به ثبت نام نموده‌­اند. تخفیف خرید طرح ترافیک خبرنگاری چقدر است؟ خرید طرح ترافیک خبرنگاری با تخفیف ۹۰ درصد برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

همین طور بخوانید: طرح ترافیک اسنپ

محدودیت‌های طرح ترافیک خبرنگاری

به گفته  مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، خبرنگارانی که در این طرح ثبت نام کرده، اما به دلایلی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، از سوی رسانه مربوطه به آن‌ها تخصیص داده نشود، به صورت خودکار کارت بلیت خبرنگاری را دریافت خواهند کرد. در نتیجه خبرنگاران عزیز نگرانی بابت آن نداشته باشند.

وی افزود با توجه به اینکه سال گذشته نیز عده کثیری از­­­ خبرنگاران محترم در این سامانه ثبت نام کردند، با این حال باید مدارک خبرنگاری خود را مجددا در سامانه بارگذاری کنند. ایشان در پایان خاطر نشان کردند، که سهمیه افرادی که سال ۹۹ ثبت نام کرده بودند، تا زمان پایان تخصیص سهمیه طرح ترافیک مربوط به سال ۱۴۰۰ اعتبار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا